Porota

Pavel Krásenský – předseda poroty

Pavel Krásenský jako entomolog dlouhá léta proniká do tajů života nejrůznějších druhů bezobratlých živočichů, a bylo jen logické, že svá pozorování a poznatky začal fotograficky dokumentovat. Zaměřuje se zejména na pavoukovce, mravence a brouky, ale i na druhy, které se ve fotografiích téměř neobjevují. Na cestách za nimi navštívil řadu zemí Evropy, Jižní Ameriku, Afriku, Indii či Austrálii. Jeho fotografie a ilustrace můžete obdivovat v českých i zahraničních odborných a vědeckopopulárních časopisech a knihách a má za sebou několik autorských výstav. Je lektorem řady fotografických workshopů. V současnosti pracuje jako vedoucí přírodovědného oddělení a kurátor sbírky bezobratlých v Oblastním muzeu v Mostě.

Rob Cottle

Rob Cottle je wildlife fotograf z jižního Walesu, milovník místní fauny a propagátor etického přístup k fotografování divoké přírody. Jeho fotografie byly publikovány v řadě časopisů a mimo jiné i v prestižní publikaci Remembering Rhinos. V současné době je ambasadorem fotografické techniky Olympus.

Vladimír Čech ml.

Vladimír Čech je wildlife fotograf známý svými dlouhodobými projekty „Tygr a já“ nebo „Fotopastičky“. Jeho práce byla opakovaně oceněna v tuzemských i zahraničních soutěžích, mimo jiné International Photographer Of The Year, Wildlife Photo Contest, Nature’s Best Photography Asia či Siena International Photo Awards, a s jeho snímky se můžete setkat i v prestižní publikaci Remembering Rhinos.

Peter Delaney

Peter Delaney je wildlife fotograf, kterého cesta za jeho vášní, kterou je fotografie a divoká příroda, zavála z rodného Irska až do Jižní Afriky, kde momentálně žije a pracuje. Jeho snímky získaly řadu ocenění včetně trojice úspěchů v nejprestižnější žánrové soutěži Wildlife Photographer of the Year.

Pavel Hubený

Pavel Hubený je se profesně celý život věnuje ochraně přírody a životního prostředí. Od roku 2014 je ředitelem Správy Národního parku Šumava, když předtím dvacet let působil jako vedoucí CHKO Šumava. Jeho práce byla oceněna Bavorskou státní medaili za mimořádný přínos pro životní prostředí, kterou získal jako teprve druhý Čech v její historii.